W tym wpisie dwie propozycje gier dla starych dzieci. Na moje macierzyńskie oko 5 lat +, czyli tak jak sugeruje producent. Obie świetnie rozwijają umiejętności logicznego myślenia i liczenia oraz wyobraźnię przestrzenną.
Krótki opis od producenta: „Jesteśmy w odległej galaktyce, gdzie wcielasz się w kosmitę, który chce zdobyć nowe terytoria. Lataj swoim statkiem kosmicznym próbując zająć jak największy gwiazdozbiór! Gra uczy tworzenia zbiorów, a także uczy logicznego myślenia i koncentracji.”
Dla mnie, przede wszystkim bardzo fajna grafika. Przyjemne kolory i bardzo dużo, dobrej jakości, elementów w grze. Rozgrywka trwa około godzinę i tak jak napisałam wyżej, przeznaczona jest dla starszych dzieci. Ja z Helą grałam wg swoich zasad i też było fajnie 😉
Celem gry jest zajmowanie jak największego obszaru konstelacji. Gracze dokładają karty gry z rysunkiem planet i tworzy się dzięki temu konstelacja. Konstelacja w tej grze, to zbiór takich samych planet, stykających się na polu gry. W czasie gry konstelacja danego gracza się powiększa. I oczywiście wygrywa ta osoba, która będzie miała najwięcej i największe konstelacje.
Gra jest bardzo wciągająca i na pewno zapewni dużo fajnej zabawy, zarówno dzieciom jak i rodzicom. W grze może uczestniczyć 4 graczy. Każdy z graczy ma swój statek kosmiczny. Jest osobna karta gracza i pionek z tym samym obrazkiem statku jak na planszy.
Krótki opis od producenta: „W gęstym lesie sympatyczne wiewiórki skaczą wesoło po drzewach i bawią się w najlepsze w jesiennych liściach. Zapomniały, że zbliża się zima, a one nadal nie mają zapasów w swoich dziuplach.
Wraz ze wschodem słońca wyruszają, aby szybko zapełnić swoje spiżarnie. Czasu jest coraz mniej. Każda wiewiórka musi wykazać się sprytem, spostrzegawczością, aby zdobyć jak najwięcej przysmaków na zimę przed zachodem słońca. Podczas zbiorów napotkają na różne przeszkody i przygody. Wygra wiewiórka, która zbierze jak najwięcej zapasów do swojej dziupli.”
Celem gry jest zebranie jak największej liczby zapasów, tak aby nasze wiewiórki miały co jeść. W grze znajdują się 4 drewniane pionki wiewiórki. Rozgrywka przebiega w 7 rundach. Gracze muszą wykazać się sprytem i logicznym myśleniem, tak żeby zebrać jak największą liczbę zapasów. Dla mnie to jest fajny wstęp do słynnej gry Agricola, która jest moją ulubioną grą ever! Także ta gra Dziupla, bardzo mocno trafia w moje serce. Żałuję, że Hela jeszcze nie za bardzo umie w to grać, bo gra wymaga jednak dużego skupienia!
Oczywiście cała gra jest świetnej jakości. Elementy wykonane z bardzo grubego kartonu. Świetna grafika. To wszystko sprawia, że bardzo przyjemnie się w nią gra.
I jeszcze na koniec szybki TIP. Wszystkie małe elementy, podczas gry, w każdej grze, trzymamy w plastikowych miseczkach z IKEA. Dzięki temu jest nam łatwiej i szybciej, nimi operować 😉
Pozdrawiam
Elobaba